Uni ihmisistä sodan keskellä kaupungissa

Uni ihmisistä sodan keskellä kaupungissa

ViestiKirjoittaja Emil » 21.08.2018 22:23

Uskovan vaimoni järkyttävä profeetallinen uni heinäk. 2018

Näin unen ihmisistä sodan keskellä kaupungissa.
Päivä oli synkkä ja sateinen, kolea, harmaa. Kaikki kaupungin ihmiset, nuoret ja iäkkäät, ja minä mukaan lukien, etsimme ruokaa, ja ruokapaikkaa, jossa ruokaa jaetaan. Se oli ihmisten ainoa päivän tärkein tehtävä, liikkua ja löytää ruokaa. Nälkä oli itsellä ja muilla niin suuri, että ruuan löytäminen oli ainoa tehtävä elämässä. Edes oma koti ei ollut niin tärkeää löytää kuin ruoka.
Seurasimme toisiamme ja satuimme löytämään ison vanhan kerrostalon, jonka katutason kerroksen salissa jaettiin keittoa ja leipää. Olimme kaikki onnessamme ruuasta, tosin sitä sai nälkään nähden vähän. Vain pieni kulhollinen ruokaa ja sen piti riittää koko päivän ateriaksi jos ei muuta onnistunut löytämään jota olisi voinut syödä. Nälkä tuntui aterian jälkeenkin. Olo oli surullinen.
Kauhistuin unen lopussa, miten niin itsestään selvä asia oli muuttunut kaikille niin tärkeimmäksi, ja hankalaksi saada.
Emil
 

Onko tämä vaimoni näyn toteuttaja?

ViestiKirjoittaja Emil » 01.04.2020 21:51

Vakava varoitus: edessä voi olla ruokakriisi – korona sekoittaa maailman elintarvikeketjuja

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006461004.html


Vaimoni näyssä oli synkkää ja päivän tärkein tehtävä kaikilla oli löytää jotain syötävää.
Emil
 

Re: Uni ihmisistä sodan keskellä kaupungissa

ViestiKirjoittaja kalamos » 29.04.2024 12:10

Pian tulee kuusi vuotta
vaimosi unesta.

Mitä ajatuksia se herättää
tämän päivän Suomea ajatellen?
Avatar
kalamos
 
Viestit: 7593
Liittynyt: 27.08.2014 07:31

Re: Uni ihmisistä sodan keskellä kaupungissa

ViestiKirjoittaja Emilio » 29.04.2024 13:23

Suomi ei ole kansakuntana tehnyt parannusta, eikä kaikki seurakunnat.

Uskon että vaimoni näyn toteutuminen ei ole enään ehkä kuin muutamista vuosista kiinni jollei parannusta tule. Jumala on armollinen ja pitkämielinen mutta tuomioissaankin Hän rakastaa ja yrittää saada syntiset heräämään ja katumaan ja tekemään totista mielenmuutosta suhteessa kaikkeen syntiin.
Emilio
 

Re: Uni ihmisistä sodan keskellä kaupungissa

ViestiKirjoittaja עֵד » 30.04.2024 12:22

Vaikuttava uni. Kerrottuna toisen uni ei aina sykähdytä niin paljon kuin itse koettuna.

Katselin juuri tv7:ltä ohjelmaa ’Vaaran hetket’, jossa tarkastellaan seurakunnan nykytilaa lopunajassa sekä siihen liittyviä profetioita/uninäkyjä Sanan valossa.

https://www.tv7.fi/arkki/vaaran-hetket_p99129/
Avatar
עֵד
 
Viestit: 1439
Liittynyt: 06.06.2015 07:37


Paluu Näky, Ilmestys, Profetia

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 1 vierailijaa