Miesten roomalainen vaatekappale

Lähetä vastaus


Automatisoidun roskapostituksen estämiseksi joudut lisäämään allaolevassa kuvassa näkyvän vahvistuskoodin. Mikäli sinulla on ongelmia näkemisen kanssa, tai et muuten pysty lukemaan sitä. Ota yhteyttä sivuston Ylläpitäjään.
Hymiöt
:agape: :bible2: :bible: :exclaim: :question: :arrow: :idea: :smile: :think: :thumbup: :wave: :clap: :confused: :cry: :sad: :surprised: :wink: :neutral: :redface: :rolleyes: :yawn: :bible3:
Lisää hymiöitä
BBCode on Käytössä
[img] on Käytössä
[flash] on Poissa käytöstä
[url] on Käytössä
Hymiöt ovat Käytössä
Otsikko
   

Laajenna näkymää Otsikko: Miesten roomalainen vaatekappale

Miesten roomalainen vaatekappale

Viesti Kirjoittaja rupattelija » 25.02.2021 22:13

https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Tunika?fbclid=IwAR0yUjWOFeBVonVWmrRQnyZRN1BhgFvAu5H14jsns-BdiVa8i3XIDbc9JWw

Oli yllättävää lukea että naisten tunika on "roomalaisten miesten muinainen vaatekappale". :smile: Onpa hauska juttu! Osaan kuvitella miksi miehistä tuntui se tunika päällään heh... :smile: :wink:

Tunika on niin vapauttava ja rentouttava asu kun siinä on trikookangas eli elastaani :thumbup: Mutta roomalaisten vaatekappaleessa ei voi olla elastaani eli joustava trikookangas hmm.... :think:

Ylös